پاک سازی کبد

پاک سازی کبد

پاک سازی کبد

 

 


10 تا 20 برگ آرتیشو را در نیم تا یک لیتر آب و به مدت 15 دقیقه بجوشانید. در طول روز بعد از غذا از این محلول میل کنید
چای زردچوبه، یکی از مهمترین روش های سم زدایی از کبد است. . رنگ زرد زردچوبه به دلیل ماده ای به نام کورکومین است که سبب تحریک صفرا می شود. معمولا برای تهیه چای زردچوبه از زردچوبه تازه، زنجبیل تازه، فلفل سیاه، دارچین، شیر نارگیل و عسل استفاده می شود که هریک خواص فوق العاده ای دارند.
سه استکان عرق کاسنی، سه استکان عرق شاه تره مخلوط شود. صبح و ظهر و شب قبل از غذا در هر وعده یک استکان میل شود.
سه عدد ليموترش را بدون برش دادن داخل يک ظرف حاوي آب سرد بيندازيد. اجازه دهيد آب به مدت سه دقيقه داغ شده و به جوش برسد. سپس آن را خنک و ليموترش‌ها را از آن خارج کنيد. آب ليموترش‌ها را بگيريد و به همان آب اضافه کنيد. هر روز صبح ناشتا و همچنين بين وعده‌هاي غذايي از اين آب ليموترش ميل کنيد.
عرق شاهتره در درمان و همچنین محافظت کبد موثر است ، خون را تصفیه کرده و از آن را رقیق مینماید ، کاهنده فشار خون و کلسترول خون است ، این عرق همچنین مدر نیز میباشد. برای سم زدایی و پاکسازی کبد 2 فنجان در روز میل کنید.
رزماري باعث افزايش ترشح صفرا مي‌شود که کبد را تميز و به عملکرد خوب آن کمک مي‌کند.
گردوی برزیلی بسیار خوشمزه و حاوی زینک و سلنیوم است. این دو ترکیب ایده آل باعث حذف فلزات سنگین می‌شود.
15 گرم برگ خشک رزماري را در يک ليتر آب ريخته و به مدت 15 دقيقه بجوشانيد. محلول را صاف کرده و روزانه چند فنجان از اين جوشانده ميل کنيد.
ب گریپ‌فروت و پرتقال این ترکیب ویتامین C پاک‌کننده‌ی عمقی بدن است. شما می‌توانید هر روز صبحتان را با آب این دو میوه آغاز کنید.
گياه قاصدک ترشح صفرا را تحريک کرده و مواد زائد را از بدن دفع مي‌کند. مواد زائدي که در کبد انباشته مي‌شوند اجازه نمي‌دهند که توکسين هاي خون تصفيه و چربي‌ها هضم شوند.
براي هر 150 ميلي‌ليتر آب جوش يک تا چهار گرم ريشه‌ي خشک گياه قاصدک لازم داريد. اين گياه را دم کنيد و روزانه سه تا چهار مرتبه ميل کنيد.
گوجه فرنگی علاوه بر گلوتاتیون، دارای لیکوپن است که موجب تصفیه کبد و مقاومت بدن در برابر سرطان می شود.
سبزیجاتی مثل بروکلی و گل کلم، باعث رها شدن آنزیمی به نام گلوکوزینولات (glucosinolates) در بدن میشن که تولید آنزیم های هضم رو تحریک کرده و به بیرون کردن سموم از جریان خون کمک میکند.
بروکلی یکی از سبزیجات مفید برای مراقبت از کبد است. حواستان باشد که بروکلی هایی را انتخاب کنید که حاوی کمترین میزان آلودگی به آفت‌کش‌ها باشد.
چغندر مثل هویج، چغندر هم سرشار از فلانوئیدها و بتاکاروتن است، که کارایی کلی کبد را تقویت می کند و یک پاکسازی اساسی در کبد انجام می دهد
روغن زیتون دارای اثرات آنتی اکسیدانی است و توانایی تنظیم کار سلول کبد برای سرعت بخشیدن به سوخت و ساز بدن را دارد. هسپریدین (بیوفلاونوئید موجود در لیمو) برای محافظت از کبد خوب است یعنی از ورود مواد سمی به کبد جلوگیری میکند.
هلو؛ این میوه‌ی آبدار و شیرین منبع فوق‌العاده‌ی ویتامین‌ها و مواد معدنی است که برای دفع فلزات سنگین بسیار مفید است.
کلروفیل این ماده‌ی طبیعی برای مراقبت از کبد و سم‌زدایی و تقویت سیستم ایمنی بدن خوب است .
گشنیز را به سالادها و سوپ‌هایتان اضافه کنید. این سبزی معطر پرخاصیت برای سیستم ایمنی بدن مفید بوده و جیوه، آلومینیوم و سرب را از بدن دفع می‌کند.
پیاز این ماده‌ی غذایی سرشار از گوگرد است که برای خنثی کردن فلزات سنگینی مانند آلومینیوم موثر است .